Wycieczka do Łodzi

      26 września uczniowie klas: VIa, VIb i VII wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd zorganizowała pani Iwona Bąbrych, była również kierownikiem wycieczki. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Kłys, Aleksandra Marciniak i Patrycja Szóstak. 

     Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu "Zapisani" w Teatrze Lalek ARLEKIN. Sztukę oparto na motywach powieści Belli Chagall "Płonące świece", która wspomina swój rodzinny dom z pierwszej połowy XX wieku. Był to żydowski dom przepełniony modlitwą i pracą. Uczniowie poznali świat, który minął bezpowrotnie. Nastrojowe przedstawienie nie było łatwe w odbiorze, ale wizualna strona bardzo się podobała. Wszystkie wątpliwości dotyczące spektaklu wyjaśniono na lekcjach języka polskiego po powrocie do szkoły. 

   Po teatralnych emocjach nadszedł czas na emocje naukowe. W Experymentarium uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, aby w bezpiecznych warunkach przeprowadzić fascynujące doświadczenia. Podczas zajęć warsztatowych okazało się, że można odbarwić atrament, sprawić żeby styropian zniknął oraz przebić balonik tak, żeby nie wyszło z niego powietrze. 

    Po zajęciach zostaliśmy oprowadzeni po ekspozycji, gdzie samodzielnie można było zmierzyć się z różnymi zadaniami, poobserwować prąd, światło i dźwięk. Oczywiście najwięcej emocji budził Kosmiczny tunel, który oszukuje nasze zmysły. Znajdującą się w nim kładką nie da się po prostu przejść. Wszystko się kręci, równowaga przestaje istnieć i najbardziej chce się już być na bezpiecznym końcu przejścia.

     Strefa gastronomiczna w Centrum MANUFAKTURA pozwoliła zaspokoić głód i pragnienie. Po posiłku i odpoczynku można było wracać do Dobrzykowa.

              Pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym już za nami.

Opracowała: Beata Kłys