Pamiętamy! Musimy pamiętać!

        14 września w  80 rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi uczciła pamięć żołnierzy, którzy oddali życie w obronie  ojczyzny. Na cmentarzu parafialnym w Dobrzykowie nad grobami Patronów Szkoły stanęły poczty sztandarowe okolicznych szkół i organizacji. W uroczystości, której byliśmy gospodarzami wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, strażacy i licznie zgromadzeni mieszkańcy. 

       Na początku odśpiewano hymn szkoły "O śpijcie żołnierze". Następnie głos zabrali Pani Dyrektor Danuta Jakubowska i Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. Modlitwę zainicjował  Ksiądz Proboszcz Jarosław Ferenc. 

       Uczniowie naszej szkoły poprowadzili Apel Poległych oraz zaprezentowali krótki program artystyczny składający się z fragmentów wierszy i piosenek. 

      Na zakończenie delegacje obecne na uroczystości złożyły kwiaty i zapaliły pamiątkowe znicze.

      Druga część uroczystości miała miejsce w remizie OSP Dobrzyków. Zebrani mogli obejrzeć film autorstwa ks. Grzegorza Mierzejewskiego pt. "O śpijcie żołnierze" przedstawiający prace ekshumacyjne na dobrzykowskim cmentarzu, które miały miejsce w 2017 roku.

      Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami uczestniczyli w tej ważnej dla nas uroczystości. Wspólnie  zaświadczyliśmy o bohaterstwie  Obrońców Dobrzykowa.

Opracowała: Beata Kłys